Oczyszczarka wirnikowa zawieszkowa to urządzenia przeznaczone do oczyszczania elementów konstrukcyjnych średniej wielkości lub większych pojedynczych. Może być wykorzystywana w każdym rodzaju przemysłu. Oczyszczarki zawieszkowe nieprzelotowe występują w wielu wariantach, wykonaniach i wielkościach. Do ich posadowienia wymagana jest stosunkowo niewielka ilość miejsca. Są bardzo rozpowszechnionymi urządzeniami, ponieważ dobrze wpasowują się w logistykę wewnątrzzakładową.
Dopuszczalne obciążenie zawieszanych detali, na jednym zawiesiu wynosi 250 KG. Przestrzeń robocza śrutowni, czyli wysokość i szerokość, zależna jest od wielkości elementu przeznaczonego do oczyszczenia lub od ilości elementów dla zwiększenia wydajności oczyszczarki, natomiast długość oczyszczarki jest zależna od szerokości.
Zasada działania oczyszczarki
Oczyszczarka ORZ-T3/A wyposażona jest standardowo w przenośnik podwieszany połączony wózkami, na których umieszczone są obrotowe zawiesia. Przenośnik przemieszcza się ruchem skokowym z prędkością dojazdową do wnętrza komory. Po osiągnięciu punktu pomiarowego następuje zamknięcie drzwi komory. Zawiesie w trakcie pracy wirników rzutowych przemieszcza się z prędkością zadana (roboczą) i jednocześnie jest obracane mechanicznie, co powoduje dokładne oczyszczanie powierzchni. Cykl pracy oczyszczarki sterowany jest automatycznie. Oczyszczarka powinna być połączona z systemem oczyszczania ścieków (więcej na www.block.com.pl).
Schemat pracy
- komora oczyszczarki
- elementy zawieszone do czyszczenia
- elementy po cyklu czyszczenia
- przenośnik podwieszany
Turbina T-6/50Z wyposażona jest w łatwo wymienne łopatki. Mechanicznie przyśpieszenie ścierniwa następuje przez koło rozpędzające. Obszar czyszczenia strumieniowego można łatwo ustawić przy pomocy tulei rozdzielającej. Turbiny z seri T-6/50Z dostępne są z silnikiem o mocy 5,5KW lub 7,5KW. Na życzenie zamawiającego silnik turbiny zasilany jest przez przetwornicę częstotliwości dla płynnej regulacji obrotów.