Jak czyścic skórzane meble?

skórzaneJeśli zdecydowaliśmy się na skórzane meble, powinniśmy nauczyć się o nie dbać, aby służyły nam przez wiele lat. Skóra wymaga odpowiednich zabiegów, ani nie pękała, nie traciła na jędrności, a także aby nie traciła koloru.

W jaki sposób należy dbać o skórzane meble? Przede wszystkim trzeba koniecznie zainwestować w odpowiednie środki chemiczne, które ułatwiają pielęgnację. Należy także nauczyć się w odpowiedni sposób korzystać z tych środków, a na końcu – należy po prostu nauczyć się szanować meble ze skóry, która wymaga szacunku ze strony użytkowników.

Po pierwsze: nawilżanie

Skóra zwierzęca, którą ozdabiamy nasze meble wymaga pielęgnacji w podobnym stopniu jak skóra ludzkich rak czy twarzy: potrzebuje nawilżania. Stale badajmy poziom nawilżenia powietrza i  jeśli zauważymy, że sięga ono mniej niż pięćdziesięciu stopni, wówczas konieczne jest wzmożone nawilżanie i powietrza i mebli. Nawilżacze do powietrza są do kupienia w każdym sklepie z AGD, natomiast nawilżanie skóry mebli wymaga zastosowania preparatów nawilżających i dobrej jakości ściereczki. Ściereczka nie może być miękka ani twarda – najlepiej, jeśli będzie wykonana z naturalnego włosia. Nawilżanie najlepiej przebiega jeśli mamy w magazynku domowym płyn stearynowy.

Po drugie: staranne odkurzanie

Każda kobieta zna problem usuwania porów ze skóry twarzy. Jest to konieczne, aby skóra wyglądała promiennie i czysto. Podobnie jest ze skórą naturalną, którą przyoblekamy nasze meble. Meble skórzane koniecznie trzeba mocno odkurzać za pomocą odkurzacza z silną ssawką. Wówczas będziemy mogli wyczyścić zanieczyszczenia, które dostają się głęboko w głębię porów znajdujących się w skórze. Po odkurzaniu należy przetrzeć meble wilgotną szmatką.