Czystość toalety

muszlaTo, że czyszczenie toalety nie należy do przyjemności jest sprawą oczywistą. Dlatego powinno zależeć Ci, aby zrobić to sprawnie, niekoniecznie poświęcać jej dużo czasu, a już na pewno bez narażania zdrowia domowników. W tym celu wystarczy zastosować się do kilku rad.

Muszla klozetowa

Muszlę klozetową należy myć codziennie. Najlepszym sposobem do zachowania czystości jest czyszczenia jej szczotką namoczoną ciepłą wodą z dodatkiem proszku do prania. Raz w tygodniu konieczne jest wyssanie wody z syfonu i uzupełnienie jej wodą chlorowaną, którą trzeba pozostawić na trzy godziny.

Czy komuś udało się usunąć kamień w muszli pod jej brzegiem i poniżej linii wody? Tak. Zacieki, ciemne plamy znikają po zastosowaniu octu spirytusowego lub soku z cytryny. Na rdzę natomiast najlepszy jest amoniak.

Fugi

Fugi to ten element łazienki, który brudzi się wyjątkowo szybko. Zaniedbanie może prowadzić nawet do nieodwracalnych zmian. Wtedy pozostaje tylko zastosowanie nowych fug, a czasem nawet i płytek. Jest jednak kilka sposobów na to, by pozbyć się przebarwień, zapobiec wykruszaniu się fugi czy jej blaknięciu.

Fugi należy czyścić szczoteczką. Może to być stara szczotka do zębów, którą nakłada się spajane środki. Jeśli te okażą się zbyt słabe do wyczyszczenia fugi, z pewnością pomoże dodanie do preparatu myjącego odrobiny soku z cytryny. W fugach często pojawiają się grzyby i pleśnie. Są one nie tylko nieestetyczne, ale także niebezpieczne dla zdrowia. Na rynku są dostępne detergenty do usuwania pleśni i odgrzybiania. Po zastosowaniu takich preparatów dobrze jest zaimpregnować fugę odpowiednim środkiem.

Taśmy winylowe to łatwość kształtowania i odporność na ścieranie.