Mieszkanie bez kurzu

kurzW czasach gdy coraz więcej osób narzeka na alergie związane z roztoczami rozwijającymi się w domowym kurzu warto zadbać o to aby nasz dom był „zdrowy” łatwy w sprzątaniu.

Oto kilka prostych porad które ułatwią wam takie zaplanowanie wyposażenia mieszkania aby osiągnąć wyżej wymieniony cel:

Tekst na podstawie materiałów ze strony firmy sprzątającej APC Wrocław .

Ograniczyć a najlepiej zrezygnować z dywanów, wykładzin dywanowych, zasłon z materiału które są idealnym zbiornikiem kurzu.

  • Wszędzie warto stosować powierzchnie które łatwo zmyjemy wodą. Mogą to być kafle , zmywalne panele, oraz inne materiały, które można przetrzeć wilgotną szmatką.
  • Należy zapewnić dogodny dostęp do okien aby je umyć bez odsuwania mebli.
  • Warto zapewnić sobie dostęp do łóżek z każdej strony co oprócz tego że ułatwi, zmianę pościeli zapewni dokładne wymiatanie osiadającego kurzu spod łóżka.
  • Warto wybierać szafki w szczególności kuchenne stojące bezpośrednio na podłodze to znaczy w wersji bez nóżek gdyż pod szafkami gromadzi się zawsze dużo brudu i odpadków które są pożywieniem dla różnych insektów.

Wszędzie w mieszkaniu obowiązuje generalna zasada: należy do minimum ograniczyć wszystkie zakamarki, zakątki, trudno dostępne szczeliny. I warto pomyśleć o tym na etapie planowania i wyboru mebli i wyposażenia do naszego mieszkania.

Czy zaglądasz czasem w najdalsze zakamarki szafek? Jest tam czasem naprawdę brudno, warto zatem od czasu do czasu wedrzeć się z odkurzaczem i wyssać zasiedziały osad kurzu, aby szafki zalśniły czystością.